top of page
A ještě jedna várka fotek!!!
.
Fotky, fotky, fotky
Podívejte se se na spoustu nových fotografií v záložce foto!!!

.

V záložce Organizace školního roku/Akce jsou doplněny plánované aktivity na červen. 
.
Sběry
Na konci dubna tradičně ukončujeme soutěž ve sběru pomerančové a citrónové kůry a začínáme se sběrem bylin. Množství donesených usušených bylin se bude přepočítávat podle koeficientu ceny. Sbíráme byliny na seznamu oranžově označené - Sber-bylin

.

Nepropásnětě spoustu nových fotografií v záložce FOTO 
.
Schůzky s rodiči

proběhnou 24. 4. 2019 od 15.00 hodin.

.
Velikonoční nicnedělání 

Pro ty, kterým uteklo velikonoční chystání, ale samozřejmě pro všechny ostatní zájemce, připravujeme tradiční velkonoční nicnedělání v úterý 16. 4. 2019 od 14.00 do 15.30 hodin. Nenechte si ujít příležitost posedět v příjemné atmosféře a ochutnat pohoštění připravené dětmi. Těšíme se na vás.

.

 
 
Prvňáčci budou v novinách

Ve středu 17. 4. 2019 můžete naše pvrňáčky vidět ve "Žďárském deníku". Další fotografie naleznete i na našich stránkcáh v záložce FOTO.

Srdečně zveme budoucí prvňáčky k zápisu do 1. ročníku, který se bude konat ve čtvrtek 4. 4. 2019 od 14.00 do 16.00 hodin. Prosíme, s sebou vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz. Případné další informace podá ředitelka školy, tel. 720520002.
Děkujeme

.

 

Opět se můžete podívat na nové fotografie v záložce FOTO.

 

 

 

Škola v pohybu

Tolik radostného a bojovného křiku naše tělocvična už dlouho nezažila. Z Havlíčkova Brodu k nám přijel trenér mládeže FAČR pan Tomáš Tůma a v rámci projektu Škola v pohybu motivoval žáky (i učitelky) k novým sportovním aktivitám. Děti hrály známé i méně tradiční hry, soutěžily ve dvojicích, trojicích i družstvech a v neposlední řadě si uvědomily důležitost fair play.

Po bruslení a před očekávanými lekcemi plavání si děti rozšířily obzory novými hrami zaměřenými na obratnost, práci s míčem, ale hlavně si užily hodinu radostného pohybu.

Děkujeme a těšíme se na příští setkání.

Další fotografie si můžete prohlédnout v záložce FOTO. Z hodiny 1. a 2. ročníku ještě přidáme.

Za žáky i kantorky Mgr. Šárka Stejskalová

.

V záložce foto najdete fotografie z letošního bruslení

 

 

 

Další fotografie z návštěvy útulku najdete v záložce foto.

 
Sušenky pro pejsky – projekt Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darované je celostátní soutěž pro dětské kolektivy, které se mohou zúčastnit týmy dětí pod vedením svého dospělého vedoucího/pedagoga z MŠ, ZŠ, ZUŠ, mateřských center, dětských domovů apod. Podporuje tradiční hodnoty, týmovou spolupráci a mezilidské vztahy.

 Protože máme mezi dětmi několik milovníků psů a všeobecně naše vesnické děti mají zvířátka rády, věděli jsme, že chceme pomoci právě jim.

Kontaktovali jsme nejbližší útulek a zjistili, že pejskům chybí hlavně kontakt s lidmi, pohlazení a samozřejmě milující páníček. Rozhodli jsme se tedy do útulku zajet a přivézt s sebou i nějaké pamlsky.  Děti si našly na internetu pár receptů, přinesli jsme domácí vajíčka, mrkvičku a upekli pejskům křupavé sušenky.

Radost měli malí pekaři už při pečení, mouka všude, strouhání mrkve, rozbíjení skořápek, míchání … To všechno je moc bavilo. Vyvalovali, vykrajovali, na plech skládali.  Nakonec došlo i na ochutnávku, přesně tak, jak to malí šéfkuchaři dělají J

Společně jsme vyrobili papírovou krabici, do které se nám vešly všechny pamlsky, a odjeli za pejsky. Radost byla na obou stranách, pejskům chutnalo a děti byly šťastné, že mohly pomoci.

Od majitelky útulku jsme se dozvěděli spoustu informací - jak se tam pejsci dostanou, jak si tam žijí a jak je o ně postaráno. Děti nejen poslouchaly, ale také se ptaly. Zjistily, jak se chovat, když potkají cizího psa a co dělat, pokud najdou nějakého tuláka.

Už je to několik dní, co jsme byli pejsky navštívit, ale pořád je to u nás v družině jedno z hlavních témat. Stále se k pejskům vracíme a mluvíme o nich.  Pro všechny to byl krásný zážitek.

 

Za děti ze školní družiny z Vojnova Městce Mgr. Šárka Lefflerová

 

.

 

.

Další nové fotografie v záložce foto.

.

Pozor, ve středu 9. 1. již bruslíme.

.

Opět po delší době se můžete podívat na nové fotografie v záložce FOTO.

.

Do krabiček jsme schovali svá vánoční přání.

 

 

 

 

Po zdolání obtíží s vkládáním fotografiií na web se můžete podívat do záložky foto na na snímky z chovatelského dne a hudebního pořadu.

.

Šikovní prvňáčci

 

 

 

 

 

 

.

Nové fotografie ve složce Foto/Zahájení školního roku 2018-19

.

Úřední hodiny v měsíci srpnu jsou:

27. - 31. 8. od 9.00 do 11.00 hodin.

Telefonicky nebo emailem lze dohodnou i jinou dobu.

.

Úřední hodiny v měsíci červenci jsou:

10. 7., 18. 7. 2018 od 9.00 do 11.00 h.

.

.

Sběry

Připomínáme sběr starého papíru (noviny, časopisy, letáky, karton), PET víček, baterií (monočlánky,…), drobných elektrických spotřebičů (fény, žehličky, mobily,…), náplní do tiskáren a kopírek, použitého kuchyňského oleje. Vše je možné kdykoli odložit ve škole. Finanční výtěžek je použit na úhradu školního výletu.

Soutěžili jsme ve sběru kaštanů a žaludů a do konce dubna ve sběru sušené pomerančové a citrónové kůry a od května ve sběru bylin.

Letos sbíráme:

Bez černý květ – 120,- Kč

Bříza list – 30,- Kč

Hloh květ – 200,- Kč

Hluchavka květ – 1800,- Kč

Kontryhel nať – 80,- Kč

Kopřiva list – 35,- Kč

Malina list – 40,- Kč

Pampeliška list – 60,- Kč

Sedmikráska květ – 180,- Kč

Množství přinesených bylin přepočítáváme koeficientem ceny.

Účast je dobrovolná.

.

Opět jsme pro vás doplnili fotogalerii. Navštivte záložku foto.

.

Schůzky s rodiči 17. 4. 2018

1. ročník - společně v 15.00 h.

2., 3. r. - konzultační hodiny od 14.00 do 17.00 h.

4., 5. r. - konzultační hodiny od 14.00 do 16.00 h.

.

Zdarsky-denik-fotogalerie

Doplnili jsme pro vás fotogalerii. Navštivte záložku foto.

.

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2018/2019 se uskuteční

ve čtvrtek 5. dubna 2018 od 13.30 do 15.30 hodin.

S sebou vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz.

 

 .

Plavecký výcvik se  uskuteční v těchto termínech:

 - úterý - 13.2., 20.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3., 3.4., 10.4., 17.4., 24.4.

.

Od ledna dochází ke zdražení obědů o 2 Kč u všech věkových kategorií z důvodu zdražení potravin.

.

Ve středu 22. 11. od 15,00 hodin se uskuteční třídní schůzky.

.

Zápis do 1. ročníku ve Žďárském deníku.

.

 

 

.

Ze školní družiny

Dne 2. 3. 2017 se ve školní družině uskutečnila soutěž ve hře Superfarmář. Děti, které se probojovaly do finále, získaly věcné dary. Na 1. místě se umístil Dao Dong Quang (4. ročník), 2. místo získala Kamila Vlachová (1. r.), 3. místo Karel Polívka (5. r.) a na 4. místě skončila Dong Thi Thu Ha (3. r.).

Ve středu o týden později se konalo karnevalové odpoledne, jehož součástí bylo tipování, koho maska představuje. Na tuto akci si děti samy připravily občerstvení. Celé odpoledne provázely hry a soutěže. Foto mluví za vše.

.

Plazi a obojživelníci v CHKO

V únoru proběhla na základní škole ve Vojnově Městci přírodovědná vzdělávací přednáška o plazech a obojživelnících v CHKO Žďárské vrchy. Paní Mgr. Jana Hejtmánková děti trpělivě seznámila s živočichy, které můžeme zahlédnout v běžné přírodě. Vysvětlila jim způsob jejich života, proč jsou pro naši krajinu důležití a potřební, a kde konkrétně se s nimi můžeme setkat. Velice zajímavou součástí bylo rozpoznávání obojživelníků podle zvuku, jaký vydávají.

.

Upozornění na výskyt příušnic – Kraj Vysočina:

Priusnice-v-Jihlave

.

Proběhla aktualizace fotogalerie.

.

Slovensko

Na konci ledna zavítal na základní školu ve Vojnově Městci tatínek dvou prvňáčku – pan Hamšík, který nějaký čas pobýval pracovně na Slovensku. Byl tak laskav a připravil si pro žáky čtvrtého a pátého ročníku pohádku ve slovenštině – Červená čiapočka (Červená karkulka). Žáci si poslechli známou pohádku, díky čemuž význam některých slovenských slov dokázali velmi dobře odhadnout. U nejasných slov jim byl nápomocen pan Hamšík, který je pomocí otázek trpělivě nasměroval k českému ekvivalentu.

V další části jsme se od pohádky dostali k základním informacím o Slovensku, které pan Hamšík mohl konkrétně z vlastní zkušenosti zprostředkovat. Žáci se tak dozvěděli o každodenním životě, významných slovenských osobnostech, národních pokrmech, ale také něco z dějin Slovenska a Československa.

Ukázalo se, že děti mají o Slovensku a slovenských osobnostech obecný přehled. V konkrétních informacích, jako například kdo je současný prezident a premiér Slovenské republiky, byly mezery, které se díky slovenskému programu vyplnily.

.

Návštěva knihovny

Před pololetními prázdninami jsme navštívili městskou knihovnu ve Ždírci nad Doubravou, kde pro nás paní knihovnice připravily poutavý program. Děti se dozvěděly něco málo o historii knihovny, o knihách, knihovnické profesi, ale také se mimo jiné mohly naučit vyhledávat knihy v počítačovém katalogu a posléze v regálech. Program byl zpestřen i návštěvou výstavy fotografií Bílá okouzlení, která je inspirována zimou a sněhem.

.

Dopis do USA

Tento týden budou starší děti z naší školy psát dopis do USA. Komu? Slečně Kaře Henderson, která nás v lednu navštívila ve VM. Tato rodilá mluvčí dětem nejen předala ceny pro za recitační soutěž a ocenění za bruslařský výcvik, ale hlavně jim přečetla známé verše o krtečkovi v angličtině a poté trpělivě odpovídala na dotazy všeho druhu. Pro všechny byla velkým zážitkem její zpěvavá a melodická angličtina, kterou v zapeklitějších případech do češtiny překládala Zlata Pospíchalová. 

.

Plavecký výcvik se  uskuteční v těchto termínech:

 - úterý - 28.2., 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4., 11.4., 18.4., 25.4., 9.5. 

.

Foto z bruslení

http://zdarsky.denik.cz/galerie/bruslit-se-skolaci-uci-pod-dohledem-treneru.html

.

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2017/2018 se uskuteční
v úterý 4. dubna 2017.

 .

Výlet do Španělska

„Vy jste ten zájezd do Španělska?“ zeptala se vyjevených prvňáků slečna, která vtrhla do třídy. Odpovědi se nedočkala, přesto vytrvale pokračovala. „A máte pasy?“ Sem tam nesmělé záporné zakroucení hlavou. „Nemáte? To nevadí. Já jsem vám je přinesla. Tady si je podepište, tady si to vyplňte a jedem.“

Tak začala „přednáška“ o Španělsku pro 1. ročník. Pokračovala jízdou autokarem přes Německo a Francii. Na každé hranici děti dostaly do pasu razítko (unie neunie), dozvěděly se malinko o projíždějícím státu. Ve Španělsku procestovaly největší města, hrady a zámky.Přiměřeně věku se dozvěděly o španělské historii(hlavně královské rodině) a přírodních zajímavostech.

Při návratu – poslední razítko do pasu – a pak už jen znovu zazpívat španělsky „dobrý den“, pozdrav, který se školou linul ještě celý týden.

Žáci a žákyně 2. - 5. ročníku se také naučili španělský pozdrav, ne jeden, ale rovnou tři. I program byl náročnější, završený vyplňováním pracovních listů. Většina správných odpovědí potvrdila, že si děti zapamatovaly nejen to, jak ve Španělsku pozdravit, ale také další informace o městech (Madridu, Toledu, Segovii, Granadě), národních pokrmech, ale také o tanci flamencu.

Nezbývá než dodat, že šikovná slečna, která už u nás byla s několika přednáškami, se jmenuje Zlata Pospíchalová. Podle jejích slov se brzy můžeme těšit na další prezentaci, tentokrát se chystá do Londýna.

Bruslení? Bruslení!

Všichni žáci a žákyně základní školy ve Vojnově Městci tento měsíc absolvují bruslařský výcvik na zimním stadionu ve Žďáru nad Sázavou. Pod vedením zkušených instruktorů p. Nevěčného a Řehoře se zdokonalují v pohybu na bruslích, ti méně zkušení dělají první pokusy na ledě za hrazdičkou. Je potěšující sledovat, jaké výrazné pokroky děti dělají každou další minutou tréninku.

Všem doporučujeme navštívit některý z tréninků výše uvedených pánů, kteří se za svůj nadšený přístup, profesionální úroveň a neskutečnou trpělivost jistě dostanou do trenérského nebe.

 .

Husovy stopy

Pokud si někdo myslí, že postava mistra Jana Husa patří k již neaktuálním tématům, mýlí se. O tom se přesvědčili i žáci 2. – 5. ročníku základní školy ve Vojnově Městci. Působivé povídání o Husově životě, jeho přátelích – Jeronýmu Pražském, Štěpánovi z Palče, ale hlavně o jeho odkazu (hodnotách), si pro žáky připravil pan David Loula. Na ukázkových příkladech ze života se děti seznámily s hodnotami jako je například pokora, odpuštění, svoboda, odvaha.

zapis.png.tn.jpg
img_20180914_074841.jpg.tn.jpg
p1100871.jpg.tn.jpg
img-5269_2.jpg.tn.jpg
dsc_0554.jpg.tn.jpg
p1110906.jpg.tn.jpg
bottom of page