Velikonoční chystání

Vybráno z prací žákyň a žáků 4. ročníku

Na velikonočním chystání bylo vyrábění kuřátek, pletly se taky pomlázky, dělali jsme slepičky s vajíčkem a byli jsme taky stříhat vajíčka z papíru, která se dala pověsit. Nejvíce se mi povedlo kuřátko z vajíčka. Bylo tam spoustu lidí, čekali na volné místo. Výrobky jsem si odnesla domů a papírové vajíčko jsem si pověsila na okno. A bylo to moc pěkné. Velikonoční chystání se mi moc líbilo.

Na velikonočním chystání jsme si vyrobili různé výrobky, např. kuřátko, pomlázku, slepičku a ještě jiné věci. Ale než jsme začali vyrábět, tak jsme snesli ze tříd lavice a židle. Pak jsme na ně dali ubrusy. Moc se mi líbily výrobky, co jsme udělali. Byly nápadité a ne moc složité na výrobu. Jen ta slepička byla těžší.

Doma jsme ozdobili vajíčka a maminka upekla beránka. Vyrobili jsme si zajíčka. Druhý den byly Velikonoce a s kamarády jsme se sešli u fary. A šli jsme koledovat.