Recyklohraní - 3.úkol

Koncem března nám přišel letos již třetí úkol do Recyklohraní  a my jsme ho, jako obvykle, rádi vypracovali. Tentokrát šlo o pracovní listy, které žáci vyplňovali ve skupinkách. V každé skupině byli žáci napříč všemi třídami, a proto bylo jednodušší pracovní listy vyplnit. Tématem tohoto úkolu byly odpadky, plýtvání energiemi, ale také surovinami (například plastem). Nejdříve jsme si společně povídali o třídění odpadů, o bezobalových obchodech a o možnostech, jak více šetřit přírodu a životní prostředí. Následně žáci vyplňovali pracovní listy, ve kterých vymýšleli, jak ušetřit obaly při balení jednotlivých potravin (například mléčných výrobků, uzenin, sladkostí apod.). Dále jsme si povídali o jednotlivých nápadech a o možnostech jejich realizace.

Zimní olympijské hry 2018

V týdnu od 12. do 16.února probíhaly ve školní družině Zimní olympijské hry 2018. Děti po celý týden plnily připravené  olympijské disciplíny. V pondělí jsme zahájily hry „Olympijským kvízem“, kde jsme prověřili znalosti olympijských her. Nejvíce nám dalo zabrat vyslovení města, kde se letošní olympiáda koná, při kterém jsme se všichni velice pobavili.  V úterý nás čekala spíše umělecká disciplína. Úkolem dětí bylo nakreslit nějaký olympijský sport. Ve středu a ve čtvrtek nás čekala disciplína „Hokej“, respektive střela na branku. Děti měli dvacet pokusů a soutěžilo se v počtu gólů. V pátek nás čekal závěrečný ceremoniál a předání diplomů a medailí. A kdo byl nejúspěšnější?

Olympijský kvíz

1. místo  - Alex Hamšík
  2. místo-  Alan Hamšík, Ivetka Jacháčková
  3. místo  - Lucka Rosická, Vojta Rosický

Střela na branku

1. místo – Kamilka Vlachová
  2. místo – Kuba Cao Ngoc Long
  3. místo – Alex Hamšík, Téďa Kohlman

Na fotografie z olympiády se můžete podívat zde  http://www.zsvmestec.cz/skolni-druzina/foto-skolni-druzina

Recyklohraní - 2. úkol

Před Vánocemi nám přišel druhý úkol z Recyklohraní s názvem „Krok za krokem“. Cílem tohoto úkolu bylo vytvořit povědomí o tom, kam s věcmi, když se stanou nefunkčními nebo nepotřebnými a mohou díky recyklaci ještě dále sloužit k novým účelům. S dětmi jsme vedli diskuzi na téma sběrných dvorů a dalších sběrných míst, na základě které jsme vypracovali pracovní list, ale čekala nás také práce v terénu. Konkrétně jsme se vypravili hledat červené kontejnery na drobný elektroodpad. Pečlivě jsme prošli Vojnův Městec a následně vytvořili pomocí Lego stavebnice 3D mapu náměstí Vojnova Městce, kde se právě červené kontejnery nachází. I s tímto úkolem jsme si poradili a nyní už napjatě čekáme, jaký úkol nás čeká příště.

Recyklohraní - 1. úkol

Již tradičně se naše škola účastní projektu Recyklohraní a výjimkou není ani letošní školní rok.
S prvním úkolem, který nás čekal v září, jsme si hravě poradili. Úkol byl nazván „Vydržím víc, posloužím déle“ a jeho cílem bylo poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody baterií a akumulátorů. V rámci tohoto úkolu jsme vybarvovali omalovánku dle instrukcí a tvořili plakát o bateriích a akumulátorech.

Záložka do knihy spojuje školy

Již poněkolikáté se naše škola zapojila do projektu „Záložka do knihy spojuje školy“. Letošní školní rok bylo tématem záložek „Tajuplný svět knižních příběhů“ . Úkolem bylo vytvořit libovolnou technikou záložku na toto téma a vyměnit si ji společně s dalšími libovolnými materiály s přidělenou školou ze Slovenska. Nám byla přidělena Základní a Mateřská škola Osuské, která je také malotřídní.   Fotky z tohoto projektu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Projekt 72 hodin

Ve dnech 12. a 13. října 2017 se školní družina zapojila do projektu 72 hodin, který se v Česku koná již po páté.  Jedná se o projekt zaměřený na dobrovolnické aktivity, jehož cílem je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat, co všechno můžeme stihnout během 72 hodin.  My jsme se rozhodli v rámci projektu zkrášlit naši školní zahradu a odmontovat starou ptačí budku a místo ní postavit nové krmítko. Stavění krmítka nás všechny velice bavilo a byli jsme rádi, že jsme si zkusili jinou aktivitu, než na kterou jsme zvyklí.  Nové krmítko jsme připevnili na strom a těšíme se, že budeme pozorovat ptáčky, kteří k nám přiletí pro něco k snědku.

Kniha pro děti z Klokánku

Fond ohrožených dětí Klokánek vyhlásil soutěž nazvanou  „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát“ .Výtěžek ze soutěže  poslouží na podporu dětí v Klokánku. Obrázky zaslané do soutěže budou použity pro výzdobu zařízení, nebo k prodeji na výstavách a uskutečnění aukcí. Klokánek tím získá peníze pro zajištění dětí v tomto zařízení. Téma soutěže bylo volitelné. My jsme si vybrali téma „Pohádkové příběhy“ a na toto téma jsme společně vytvořili knihu O Koblížkovi. Na výrobu knihy se můžete podívat ve fotogalerii.