Celoroční téma

DOBRODRUŽSTVÍ S MIMONI

V letošním školním roce budeme poznávat svět okolo nás společně s mimoni. Společně se vydáme do přírody, užijeme si zimní radovánky a spoustu další legrace.

FANTASTICKÝ SVĚT ZVÍŘAT VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Máme rádi zvířata, jsou tu spoustu let, holá, s peřím, chlupatá, fantastický svět …“ – tato písnička provází naše „safari“ činnosti od září a bude s námi až do konce školního roku 2013/2014. Nejdříve jsme se podívali na mapu světa a zjistili, kde všude mohou zvířata žít. A pak už nás čekaly zajímavosti z říše ptáků, kopytníků, zvířat z kraje věčného ledu, kočkovitých šelem. Před námi je ještě zastavení u opic, hmyzu, hadů a ještěrů, největších živočichů a zvířat vodního světa. Zvířata se učíme chránit, zjišťujeme, jak je pro ně jejich přirozené životní prostředí důležité, na zvířata si hrajeme, malujeme a modelujeme je, zpíváme o nich písničky a hrajeme divadlo. Děti jsou rozdělené na tři barevné týmy, samy si vytvořili plakát svého týmu a povzbuzovací pokřik. Tyto činnosti však nejsou soutěživé, děti samy se podporují v jejich plnění – bojují za svůj tým, a jejich snažení si zaznamenávají do „safari mapy“.  Zvířata však s námi nejsou neustále, děti se seznámily i s tím, jak se chovat bezpečně v dopravě, připomenuly si poskytnutí první pomoci, oslavily vánoce, sledovaly počasí a jeho vliv na přírodu, osvojily si základy společenského a slušného chování a další důležité znalosti nás ještě čekají.